تبلیغات
همه چی دونی - دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان

همه چی دونی

هدف اصلی ما ارتقای علم شما

دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان یکی از مراکز آموزش عالی فعال در شهر رفسنجان در استان کرمان است. این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ شروع کرده است. پردیس دانشگاه در بلوار ولایت در زمینی به مساحت 500 هکتار احداث شده است و هم اکنون دارای سه دانشکدهٔ کشاورزی، علوم و ادبیات و علوم انسانی است. تعداد کل دانشجویان دانشگاه، 1896 نفر است که از این تعداد 1787 نفر دانشجوی دورهٔ کارشناسی هستند.

کتابخانه مرکزی دانشگاه دارای 13278 جلد کتاب که 7175 جلد فارسی و 6103 جلد غیرفارسی است و 30 عنوان مجله فارسی و لاتین در آن وجود دارد. این دانشگاه دارای یک مرکز کامپیوتر، چندین آزمایشگاه و همچنین سه باب خوابگاه مجردین با گنجایش 720 نفر است.

[ویرایش] دانشکده‌ها

دانشگاه هم اکنون دارای چهار دانشکده به شرح زیر است : 1.دانشکده کشاورزی (تکمیل شده و در حال استفاده) 2.دانشکده علوم قدیمی ترین ساختمان دانشگاه(تکمیل شده و در حال استفاده) 3.دانشکده فنی و مهندسی(فاز اول تکمیل شده و مورد بهره برداری قرار گرفته و دو فاز دیگر در آینده تکمیل خواهد شد) 4.دانشکده ادبیات و علوم انسانی (ساخت آن رو به پایان است) 5.مجتمع کلاسها(از نظر قدمت دومین ساختمان دانشگاه است و محل برگزاری کلاسهای عمومی و برخی کلاسهای رشته های ادبیات علوم انسانی است)

[ویرایش] درباره دانشگاه

دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان در سال 1369 با دریافت مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری تأسیس شد. از نیم‌سال دوم سال تحصیلــــی 71- 1370 با پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری در دو مقطع کارشناسی ریاضی و مهندسی کشاورزی -گیاهپزشکی رسما فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نمود.

به موازات اهداف توسعه‌ی دانشگاه و به منظور تربیت نیروی انسانی کارآمد، هم‌ اکنون این دانشگاه دارای چهار دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی، علوم‌پایه، فنی _ مهندسی و کشاورزی می‌باشد و با بیش از چهار هزار دانشجو در یک رشته‌ی دکترای ریاضی، پنج رشته‌ی کارشناسی‌ارشد ریاضی، فیزیک، مهندسی کشاورزی- خاک‌شناسی، شیمی و زبان و ادبیات قارسی، 13 رشته کارشناسی ریاضی محض، ریاضی کاربردی، فیزیک، علوم کامپیوتر، مهندسی کشاورزی- خاکشناسی، مهندسی کشاورزی-گیاهپزشکی، مهندسی کشاورزی- باغبانی، مهندسی کشاورزی- زراعت، مدیریت صنعتی، حسابداری، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مهندسی عمران و یک رشته کاردانی علمی- کاربردی نرم‌افزار کامپیوتر به فعالیت آموزشی و پژوهشی خود ادامه می‌دهد. یک استاد، یک دانشیار، 28 استادیار، 3 دانشور، 45 مربی مقیم، 18 مربی شاغل به تحصیل، 38 بورسیه و 26 متقاضی استخدام که پرونده‌ی آن‌ها جهت دریافت مجوز به وزارت‌حانه ارسال شده است، جمعیت 160 نفری اعضای هیأت علمی را تشکیل می‌دهد. در دانشگاه ولی‌عصر(عج) تاکنون 2141 نفر دانش‌آموخته شده‌اند که از این تعداد، 52 نفر از دانشجویان کارشناسی‌ارشد دو رشته‌ی ریاضی و فیزیک می‌باشند که از این تعداد 4 نفر (7/7%) در آزمون دکترای دانشگاه‌های دولتی قبول شده‌اند. در مقطع کارشناسی، 1909 نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند که از این تعداد، 399 نفر (21%) در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند. فیزیک با 37%، ریاضی با 7/31%، علوم کامپیوتر با 7/26%، مهندسی کشاورزی ـ خاکشناسی با 5/23% ، مهندسی کشاورزی ـ گیاهپزشکی با 6/21%، مدیریت صنعتی با 4/19% ،مهندسی عمران با 6/16%، مهندسی کشاورزی ـ باغبانی با 8/14%، زبان و ادبیات انگلیسی با 14%. زبان و ادبیات فارسی 2/12%، حسابداری با 9/3%، درصد نسبت پذیرفته‌شدگان به دانش‌آموختگان را به خود اختصاص داده‌اند. از 180 نفر دانش‌آموخته‌ی کاردانی کامپیوتر دانشگاه، 33 نفر (18%) در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند. دانش‌آموختگان کارشناسی دانشگاه ولی‌عصر(عج) در کنکور کارشناسی‌ارشد سال 85 دانشگاه‌های دولتی موفقیت‌های چشم‌گیری داشته‌اند، به‌طوری‌که 108 نفر از آن‌ها در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌های دولتی پذیرفته‌اند. از این تعداد، 17 نفر از دانش‌آموختگان فیزیک، 15 نفر از دانش‌آموختگان ریاضی، 14 نفر از دانش‌آموختگان زبان و ادبیات انگلیسی، 14 نفر از دانش‌آموختگان مهندسی کشاورزی- خاکشناسی، 13 نفر از دانش‌آموختگان زبان و ادبیات فارسی، 11 نفر از دانش‌آموختگان مدیریت صنعتی، 10 نفر از دانش‌آموختگان مهندسی کشاورزی ـ گیاه پزشکی، 8 نفر از دانش‌آموختگان مهندسی کشاورزی ـ باغبانی، 4 نفر از دانش‌آموختگان علوم کامپیوتر، 2 نفر از دانش‌آموختگان مهندسی عمران و 1 نفر از دانش‌آموختگان حسابداری می‌باشند.

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • free counters
  نمودارها
  نمودار طلا
  نمودار نقره
  نمودار مس
  نمودار آلومینیم
  نمودار سرب 
  نمودار روی
  نمودار نیکل

  نام كشور
   
   
   
  پایتخت
   
   

  واحد پول
   
   
   
  كد تلفن
   
   
   
  شهرها
   
  نام شهر
   
   
   
  كد تلفن